Detail akce "Noc muzeí"

Vedoucí akce: Ivka Jelínková - Termín konání: 08.06. 2019

Dne 8.6. 2019 vypravujeme autobus z Mostu z parkoviště nad hl. poštou v 17.00 hod na krásnou akci 16. NOC MUZEÍ. Jako každý rok druhá červnová sobota patří muzeím a galeriím. S příchodem sobotního večera otevře letos své dveře návštěvníkům 45 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 70 objektech společně s Pražským Quadriennalem. Nebude chybět bohatý doprovodný program a jedinečná atmosféra.
O dopravu mezi jednotlivými objekty bude tradičně postaráno Dopravním podnikem hlavního města Prahy, který zajišťuje 10 speciálních linek: 9 autobusových a 1 tramvajovou. Autobusy budou zajištěny nízkopodlažními vozy a tramvajová linka historickými. Přeprava těmito vozy pro návštěvníky bude ZDARMA. Všechny linky budou v provozu v den akce od 18.30. Poslední spoje vyjedou z centrálního přestupního bodu na Staroměstské přibližně v 01.00 hodin, vyjma linky č. 7, která odjíždí ze Smíchovského nádraží v odlišném režimu. Centrální přestupní bod pro 8 autobusových linek a jednu tramvajovou linku je na nám. Jana Palacha, linka č. 7 vyjíždí ze Smíchovského nádraží. Provoz metra ze soboty na neděli je prodloužen do 01.00 hodin bez návaznosti povrchové dopravy. Cestující, kteří využijí prodloužený provoz metra v období 00.00?01.00 hodin, mohou následně použít pravidelnou noční povrchovou dopravu.
Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.
Návštěvníci mohou využít informační stany před Historickou budovou Národního muzea od 10:00 do 24:00 hodin a na nám. Jana Palacha. Na stanech budou k dispozici mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí a naši pracovníci rádi pomohou s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou.
Na stránkách akce si můžete v sekci MOJE NOC sestavit plán prohlídek muzeí.
Tato akce se koná až do jedné do rána. Je osobně vyzkoušená a moc Vám ji doporučuji!!!
Doprava do Prahy a zpět - cena 150 člen, nečlen 200, všichni pomocníci na Pohádce budou mít zvýhodněnou cenu.
Jízdenky na autobus jsou v prodeji v KL sportu. Pozvěte i své známé.

© Ondřej Kunc 2006 - 2024