Detail akce "Vítání jara s LOKOMOTIVOU"

Vedoucí akce: výbor - Termín konání: 21.03. 2009

Jarní vycházka do okolí Mosteckého jezera ...
Sraz v 10:00 hod. před zimním stadionem v Mostě!

Podívejte se na stránky o napouštění jezera, nebo na video Mosteckého deníku.

Ke vznikajícímu Mosteckému jezeru povede naučná stezka
publikováno: 5.2.2009, kategorie: Turistika, autor: Alena Sedláčková

Po tři roky budou moci turisté sledovat jak roste budoucí Mostecké jezero. Napomůže tomu vybudování naučné stezky, které připravuje město Most. Stezka povede návštěvníky blíže k budoucímu jezeru, o jehož napouštění mají Mostečané velký zájem. I teď v zimních měsících podnikají do míst, kde vzniká, procházky.

Chodí tam i přesto, že je tam vstup formálně stále zakázaný. Proto chce Palivový kombinát společně s městem Most vyjít zájemcům vstříc. Vybudovat naučnou stezku není technicky nic složitého, protože cesta k jezeru vlastně už existuje. Stačí ji osadit navigačními a informačními tabulemi. Na nich budou základní údaje o jezeře, a tak jak se bude jezero plnit vodou, budou také informace aktualizovány.
V plánu je také pořádání dnů otevřených dveří, kdy se návštěvníci dostanou i do míst, do kterých mít běžně přístup nebudou. Zasvěcený výklad k technickým věcem jim poskytnou pracovníci Palivového kombinátu a se zástupci vedení města pak budou moci diskutovat o budoucnosti jezera a jeho dalším využití.

© Ondřej Kunc 2006 - 2024