Detail akce "Výlet na Klíč - Pozor! Změna termínu!"

Vedoucí akce: Jitka (Johanka) Klementová - Termín konání: 19.10. 2019

Výlet na Klíč
Zdravím všechny přátele turistiky. Dne 19.10.2019 nás čeká výlet na jeden z nejvyšších vrcholů Lužických hor a sice horu Klíč (759 m.n.m.). Ptáte se možná, proč pojedeme tak daleko. Je to hora s nádherným výhledem, odkud je vidět bezmála 50 dalších vrcholů, což si myslím stojí za to vidět na vlastní oči. Navíc je to v termínu, kdy už se bude barvit příroda do podzimních barev. Takže určitě rádi překonáte delší cestu vlakem a ranní vstávání :-D.

Mám připraveny 2 varianty: s exkurzí ve sklárně Slavia v Novém Boru a bez ní (upřesním cca 3 dny předem, až mi definitivně potvrdí exkurzi).

1.varianta: odjezd z Mostu vlakem 7:01h (hromadná jízdenka v 6.45h)
Kolem 10. h budeme v Novém Boru, kde se přesuneme do sklárny Slavia na exkurzi, která potrvá cca 45 min (cena 50 Kč). Poté se vydáme na Klíč, ale cestou ještě stihneme oběd. Odjíždět zpátky budeme ze Svoru v 17 h, příjezd do Mostu v 19.30 h. Celková trasa bude kolem 11 km.

2.varianta: odjezd z Mostu zůstává stejný.
Tentokrát vystoupíme v Jedlové, odkud se vydáme na Klíč. Hospůdku bychom si nechali až na závěr. Cestou je přírodní jezírko, kde se mohou otužilci vykoupat :-D. Doba odjezdu zpátky také zůstává stejná. Celkem ujdeme asi 14 km. Cestou můžeme improvizovat, je tu spousta dalších pěkných vrchů i skal, které si můžeme společně užít :-D.

Budu se na Vás těšit a upeču na cestu sladké klíče Jitka (Johanka)

© Ondřej Kunc 2006 - 2024