Detail akce "Výlet do Olbernhau (muzeum, hamr...)POZOR změna termínu!!!!"

Vedoucí akce: Vladan Reňák - Termín konání: 02.06. 2018

Olbernhau - Muzeum Saigerhütte a měděný hamr Olbernhau.
Areál Saigerhütte leží hned za českou hranicí za Brandovem v Olbernhau v místní části Zelený důl. Tento památkový komplex obehnaný pozůstatky opevněných hradeb je připomínkou hutnické historie Krušných hor. Areál zahrnuje celkem 22 dochovaných budov, hotel, dům s ukázkami řemesel nebo dětské centrum.
Jedná se o skanzen, který budeme mít s prohlídkou. A pokud by nebyl v češtině, tak ji budu osobně tlumočit.
Uvnitř areálu skanzenu je volně přístupné muzeum pod širým nebem, v tzv. Dlouhá huť, což jsou různé výrobní prostory hutě. V bývalém měděném skladu je výstava, která taky dokumentuje historii hutnictví v Olbernhau a nejen tam, ale v celých horách.
V dalších budovách areálu je expozice věnovaná lidovým řemeslům Krušnohoří ? třeba tkalcovství, hrčířské výrobě, řezbářství, ražbě mincí. Ukázky řemesel jsou připraveny v Hüttenschule, která představuje způsob života zdejších rodin kolem roku 1900. Je tam taky obchůdek s tématikou hutnictví.
Dále si prohlédneme krásný Evangelicko-luteránský Exulantského kostel v místní části Oberneuschönberg.
Domluvím s místním farářem prohlídku a výklad o kostele. Z vrchu na kterým kostel stojí je krásný výhled na Brandov a celé Olbernhau.

Doprava autobusem 521 v 8.05 hod z Litvínova(vystoupit na zastávce Brandov na Čáře - příjezd v 9:02) nebo autem. Prohlídka ve skanzenu začne v 9.30 hod. Sejdeme se u restaurace EuroAsia
Když budeme skupina 10 a víc osob, tak to stojí buď 2.50 Euro pro jednoho, nebo 4 Euro když si prohlídneme skanzen a k tomu ještě i výstavu.
Těší se Vladan© Ondřej Kunc 2006 - 2024